איזה ציוד צריך בשביל להקים סטודיו לעיצוב גרפי

עיצוב גרפי

כולם מכירים לוגויים של חברות גדולות ומוכרות מאוד, זה יכול להיות עסקים בינלאומיים או רשתות מקומיות, שכאשר רואים את אותו סמל באופן אינסטינקטיבי ישר יודעים על איזה חברה מדובר מבלי לחשוב או להתאמץ יותר מדי.

אותו לוגו הוא למעשה חלק ממה שנקרא עיצוב גרפי, שהוא למעשה תחום המתמקד בהעברת מסרים בצורה ויזואלית, על ידי תמונה, איור, טקסט או שילוב שלהם. 

מה זה בדיוק עיצוב גרפי

עיצוב גרפי זה מקצוע הכולל את כל נושאי העיצוב הוויזואלי בין היתר לוגו, פליירים, אתר אינטרנט או עמוד נחיתה, עיצוב כריכה לספר או מגזין, אריזות למוצרים, שלטי חוצות, אנימציה של סרטונים ופרסומות ועוד. למעשה, כל מה שמקיף אותנו קשור בצורה כזו או אחרת לעיצוב גרפי החל מלוגו של החברה ממנה אנחנו קונים נעליים דרך החנות בה אנו רוכשים ציוד משרדי ועד קרם הגוף שאנו מורחים.

מעצבים גרפים יכולים להיות עצמאים ולתת שירות לחברות וארגונים או להיות עובדי סטודיו לעיצוב גרפי, כאשר לרוב הם יהיו בעלי התמחות בנישה כזו או אחרת ולא יתעסקו בכלל הנושאים של עיצוב גרפי.

ציוד לעיצוב גרפי

האם צריך ציוד משרדי מיוחד כדי להקים סטודיו לעיצוב גרפי

אם בעבר סטודיו לעיצוב גרפי נדרש לרכוש פעמים רבות ציוד שרטוט לצורך העבודה, היום נדרשות בעיקר תוכנות מיוחדות לעיצוב גרפי, מה שלעיתים מביא לכך שיהיה צורך במחשב מיוחד שידע לעמוד בעומס של אותן תוכנות שהן במרבית המקרים תוכנות כבדות.

כיום ישנן תוכנות מיוחדות עמן עובד המעצב הגרפי בהן הוא יוצר את העיצובים השונים, זה יכול להיות אפילו תוכנות איור, יצירת אנימציה מה שאומר שלרוב אין צורך לרכוש ציוד משרדי מיוחד בעוד שיש מקצועות אשר לעיתים עדיין נדרשים לרכוש ציוד מיוחד כמו ציוד לאדריכלים שלעיתים עדיין משתמשים במשהו מוחשי כדי להראות את התכוניות שלהם, אך גם לא תמיד ולא בכל המקרים משום שהיום יש כבר תוכנות הנותנות מענה לדברים אלו, ההחלטה תלויה פעמים רבות באיש המקצוע. 

 

סטודיו לעיצוב גרפי, האם יש עוד ציוד מיוחד שכדאי שיהיה בו

משום שמרבית העבודה היום בהרבה תחומים ומקצועות היא בצורה ממוחשבת, דיגיטלית, גם בנושא של עיצוב גרפי, הצורך העיקרי הוא במחשבים חזקים ותומכים לתוכנות עמן עובד סטודיו לעיצוב גרפי.

יחד עם זאת יש עדיין מצבים בהם נעזר המעצב באביזרים נוספים לצורך עבודתו למשל איור ידני או ציוד מסוים למשרד שצריך כמו, פח אשפה, מדפסת ומה שנלווה לה כמו דפים ודיו, לעיתים מחברת או פולדר ועטים לכתיבה של תזכורות או רעיונות, כמובן שגם ציוד עזר למחשב שזה יכול להיות מקלדת, עכבר, משטח איור או מסך מיוחד ועוד שלל דברים אשר להם זקוק כל עסק באשר הוא.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
נטע אפק

נטע אפק

נטע עוסקת בתחום העיצוב מעל 5 שנים ושמחה לשתף אתכם בידע שלה

אולי גם יענין אותך...