שיווק דיגיטלי או שיווק מסורתי, מי מנצח?

בניית אתר

עולם השיווק עבר מהפך עצום בשנים האחרונות, מהפך מאוד משמעותי והוא אינו נראה או מתנהל כפי שהתנהל בעבר.

פעם, כאשר העולם הדיגיטלי היה בחיתוליו, אינטרנט היה דבר שלא היה קיים בכל בית וגם אם כן הוא היה איטי ומאוד יקר, לא היו אתרים למרבית החברות והארגונים שלא לדבר על עסקים קטנים ומרבית החיים באופן כללי וגם באופן עסקי התנהלו בעולם מוחשי, פיזי, בו האינטראקציות התנהלו לרוב פנים מול פנים. 

מה זה שיווק בכלל

שיווק זהו מושג אשר בא לתאר ביצוע פעולות שונות במטרה למכור מוצר, שירות או רעיון. על ידי ביצוע אותן פעולות מעוררים בקרב קהל היעד ביקוש עבור אותו שירות או מוצר כאשר המטרה היא להעלות את הביקוש למוצר כמה שאפשר.

חלק מתהליך השיווק מתמקד בטרגוט של קהל המטרה, זאת אומרת הבנה מי קהל היעד הספציפי ובהתאם לכך ביצוע פעולות המסייעות לחשוף את המוצר הנמכר להל היעד שלו. שיווק כולל מספר פעולות עיקריות ביניהן פרסום, קידום מכירות ויחסי ציבור כאשר באופן כללי בכל עולם השיווק לא משנה אם מדובר על שיווק דיגיטלי או מסורתי מתייחסים למיתוג, מיצוב ופילוח שוק.

הקמת אתר אינטרנט

מה ההבדלים בין שיווק דיגיטלי לשיווק מסורתי

ההבדל העיקרי בין שיווק דיגיטלי לשיווק המסורתי הוא המקומות בהם מתבצעים הפרסומים והדרך בה מגיעים לקהל המטרה. אם פעם חברת שיווק דאגה לבצע מהלכים שיווקיים שונים על ידי פרסומים במקומונים, עיתונות מודפסת יומית או מגזין חודשי על ידי מודעות מודפסות או צירוף של קופונים ופליירים, מתן חסויות לאירועים וכנסים, פרסום בשלטי חוצות, מיתוג של רכבים ועוד, היום חלק גדול מהשיווק עבר לעולם הדיגיטלי בין אם על ידי שיווק ברשתות חברתיות, פרסום באפליקציות, שלטי חוצות דיגיטליים וכדומה.

עוד עוסק שיווק דיגיטלי בקידום אתרים זה יכול להיות קידום ממומן זאת אומרת תשלום עבור מודעות לקידום במנועי חיפוש או ברשתות חברתיות שונות או קידום אורגני שזה אומר ביצוע פעולות שונות אשר מאפשרות למנועי החיפוש להציג את האתר המקודם במקומות הראשונים בתוצאות של החיפוש שאנשים עושים.

אז מה עדיף, שיווק דיגיטלי או שיווק מסורתי

למעשה אין תשובה אחת נכונה למעט זה שכל שיווק חייב לכלול שיווק דיגיטלי שכן זה העולם החדש שמרבית האנשים נמצאים בו.

לכל חברה ולכל עסק צריך להתאים את אופן השיווק, לעיתים יהיה נכון להתמקד בשיווק מסורתי בשילוב שיווק דיגיטלי אך יהיו פעמים ששיווק דיגיטלי בלבד יהיה הדבר הכי נכון ומדויק לחברה או למוצר ספציפי בעיקר אם קהל היעד שלו נמצא שם למשל חברה צעירים. בתוך הנושא של השיווק הדיגיטלי יש צורך לדייק את המקום בו הוא יתנהל, למשל באיזה רשת חברתית או אפליקציה, האם לשלב קידום אתר או דף נחיתה או להסתפק ברשתות חברתיות.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
נטע אפק

נטע אפק

נטע עוסקת בתחום העיצוב מעל 5 שנים ושמחה לשתף אתכם בידע שלה

אולי גם יענין אותך...

בניית אתר אינטרנט

החשיבות של עיצוב אתרים

עיצוב אתרים  כאשר בונים אתר אינטרנטי משקיעים בו רבות בנושא עיצוב אתרים, כיוון שיש לכך השלכות רבות במידת ההישארות של הגולשים באתר ולמידת שביעות הרצון

קרא עוד »