החשיבות של עיצוב אתרים

בניית אתר אינטרנט

עיצוב אתרים 

כאשר בונים אתר אינטרנטי משקיעים בו רבות בנושא עיצוב אתרים, כיוון שיש לכך השלכות רבות במידת ההישארות של הגולשים באתר ולמידת שביעות הרצון שלהם. מי שמגיע לאתר מסוים ונחשף למידע מקצועי רב שהוא חשוב לו, ישהה באתר פרקי זמן ארוכים ואילו מי שמגיע לאתר ואינו מרוצה ממהירות התגובה בו כיוון שהאתר עובד באיטיות או שהוא לא מספיק מקצועי, יחליט לצאת ממנו וכך האתר איבד לקוח פוטנציאלי. עקב כך בוני אתרי האינטרנט מגבשים חשיבה מעמיקה על הנראות של כל אתר, כדי ליצור חווית משתמש טובה וכך הוא ישוב לאתר זה גם בעתיד. 

העסקים השונים מודעים לחשיבות הרבה של אתר האינטרנט שהוא חלון הראווה שלהם ולכן הם מבצעים סיעור מוחות לגבי בניית אתר תדמית עם אנשי מקצוע שהם מומחים באפיון של אתרי אינטרנט חדשים ובחשיבה על עיצוב אתרים. ככל שהם יהיו מדויקים יותר, כך התוצאה תהיה מושלמת. הגולש ייהנה לגלוש באתר צבעוני ומעוצב שמושך את העין, שיש בו איורים, שרטוטים או עיצוב גרפי אחר שנחמד להביט בו. כאשר הקטגוריות ממוינות ומסודרות על פי סדר הגיוני, לגולש קל למצוא את המידע על הנושאים הספציפיים אשר מעניינים אותו ולכן הוא נהנה לשהות באתר זה, לפרקי זמן ארוכים.

עיצוב אתרים בהתאמה לטלפונים הסלולריים 

הטלפוונים החכמים יצרו מהפך בחיי היום יום של כל אחד מאתנו. כולם צמודים למכשיר זה ומרכזים באמצעותו את רוב ההתנהלות בנושאים רבים כמו תקשורת עם כל הסובבים אותנו, מיילים, רשתות חברתיות וכניסה לאתרי האינטרנט. העובדה שכמות הגולשים שבוחנים מה קורה באתרים השונים באמצעות הסמרטפון ולא דרך המחשב גדלה, חייבה את מעצבי האתרים לבצע עיצוב אתרים שהוא רספונססיבי ובכך להתאים את הנראות של האתר באופן מושלם, גם כאשר הכניסה מתבצעת דרך הסלולרי. 

אם הגולשים רואים את הנתונים באופן מיטבי גם באופציה זו, הם יעברו בין הקטגוריות השונות, יקראו או יזמינו מוצרים על פי הצורך שלהם.

הדגשה של המותג 

המותג הוא השם המסחרי של העסק בעיני הקהל ולכן יש להדגיש אותו כדי להטמיע זאת. בכל הקטגוריות באתר יוזכר שם המותג ויופיעו הלוגו וסימני המסחר שמאפיינים אותו. המטרה היא ליצור זיכרון צילומי כדי שהלקוח יזכור את הצבעוניות ואת הסמל ובכל פעם שהוא יצטרך מוצר בתחום זה, הוא ידע לחזור לאתר זה. 

תוכן איכותי לאתר האינטרנט 

הגולשים מעוניינים לקרוא תוכן איכותי ולכן כאשר הוא קיים באתר, הם נהנים מכך וקוראים בכל פעם מאמרים אחרים. העובדה שקיים תוכן מקצועי מעלה את רמת המקצועיות של כל אתר לא רק בעיני הגולשים אלא גם בסריקה של גוגל ולכן אתר זה מקודם למקומות הראשונים של מנוע החיפוש בגוגל. בדרך זו האתר נחשף מדי יום לכמויות גדולות יותר של גולשים שהקלידו את מילות המפתח ומקבלים ממנו ערך מוסף. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
נטע אפק

נטע אפק

נטע עוסקת בתחום העיצוב מעל 5 שנים ושמחה לשתף אתכם בידע שלה

אולי גם יענין אותך...

עיצוב ובניית דפי נחיתה

עיצוב ובניית דפי נחיתה

מריצים קמפיין ומעוניינים לאסוף לידים? דף נחיתה הוא דף אינטרנטי אליו תוכלו להפנות את המשתמשים על מנת שיתרשמו מהמוצר/השירות, ישאירו פרטים או יבצעו דרכו הרשמה

קרא עוד »