חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חשיבות העיצוב בקידום האתר

תוכן עניינים

איך לעצב אתר אינטרנט

לחווית המשתמש באתר שלכם ישנה חשיבות גבוהה מאוד בקידום האתר וחווית המשתמש שלכם מורכבת בהיררכיה נכונה באתר ומהעיצוב שלו אז כפועל יוצא ניתן לומר שצורה חד משמעית, עיצוב האתר שלכם הוא קריטי כחלק מעבודת הקידום.

שאנחנו מדברים על עיצוב האתר אנחנו לא מתכוונים עכשיו לעיצוב ע"י גרפיקאים או מעצבים שיגבו מכם סכומי עתק, אלא יותר דיוק עיצובי שמורכב ממגוון פרמטרים חשובים.

התאמה למובייל

כיום, רוב האתרים הינם אתרים רספונסיביים אשר מתאימים את עצמם בצורה אוטומטית למובייל, אך אנחנו כחברה לקידום אתרים מבינים את החשיבות של הדיוק בהתאמת האתר למובייל ולכן אנו עושים את ההתאמות שמעבר – כפתורי התקשרות לחיצים באיזור בולט ונגיש לאצבע, כותרות וטקסטים בגודל סביר ולא עצומים מדי (כמו שאפשר לראות היום בהרבה מאוד אתרים).

תמונות באתר

הרבה בוני אתרים מעדיפים לקחת תמונות מקצועיות מאתרי סטוקים למיניהם (ולפעמים חוטאים באופן כפול בזה שהם מעלים את התמונה בגודל שהם ירדו ישירות מהאתר).

ההמלצה שלנו היא אחרת דווקא, בחרו תמונות אמיתיות של בית העסק או בעל העסק אותו אתם מקדמים, תמונות אותנטיות עובדות הרבה יותר טוב ומשדרות אמינות כלפי הגולשים באתר שלנו.

בנוסף, אם אנחנו כבר מדברים על התמונות באתר, תכווצו את התמונות. תמונות גדולות מידי מכבידות על זמן הטעינה של האתר שהוא גם פקטור מרכזי בתהליך הקידום של האתר.

חלוקה נכונה של אובייקטים בעמוד

הרעיון הוא לחלק את העמוד בצורה ברורה ולוודא שאין אובייקטים שעולים או יושבים אחד על השני ובעצם עלולים להפריע בלחיצה או בצפייה באובייקט אחר. כל אובייקט צריך לקבל את הבמה שלו והגולש צריך להיות נגיש לכל האובייקטים שהחלטתם להציג להם.

קישורים באתר

הקישורים באתר שלכם צריכים להיות בצבע שונה מיתר הטקסט באתר וניתן להדגיש אותם גם בקו תחתון שיבליט את הקישור ויאפשר לגולשים (ולמנועי החיפוש) להבין שמדובר בקישור. קישורים מוחבאים הם מקור לענישה מצד גוגל.

הנעה לפעולה

האתר שלכם ככל הנראה לא נוצר בשביל שאנשים יכנסו אליו ויצאו מבלי לבצע פעולה מסויימת. סביר להניח שתרצו מהגולשים שלכם לבצע פעולה שמסייעת לכם בהתקשרות עם אותו גולש במטרה להפוך אותו ללקוח פוטנציאלי.

כל מה שאתם צריכים לעשות בהקשר זה הוא לשלב כפתורי הנעה לפעולה בולטים ומושכים את העין עם מסר ברור שמספר לגולש מה אתם מצפים ממנו לעשות: חייגו עכשיו, הוספה לסל, קבלו הצעת מחיר ועוד.

נקודות נוספות שכדאי להתייחס אליהם בעיצוב האתר שלכם:

  • אתר עם רקע בהיר שקל לראות אותו
  • ניגודיות גבוהה בין צבע הרקע לצבע הטקסט באתר
  • כותרות נוחות ופשוטות
  • כפתורים מודגשים וברורים
  • תפריטים נגישים וקלים ללחיצה
  • ללא פרסומות מיותרות

אולי הטיפ הטוב ביותר שלנו

אז אולי אחד הטיפים הכי חשובים שאנחנו יכולים לתת לכם הוא לאפשר לגולש לקבל את התשובה לשאלה הבאה : על מה האתר הזה מדבר ומה אני מרוויח מזה?

איך עושים את זה? כותרות ברורה בראש העמוד בחלק העליון של העמוד מבלי שהגולש יצטרך לגלול בשביל לראות אותו (גם במובייל), יתרונות של השירות או המוצר שלכם בהמשך לכותרת וכפתור הנעה לפעולה שלא ישאיר לגולש מקום להתלבטות.

מקווים שהצלחנו לעזור.

Picture of נטע אפק
נטע אפק

נטע עוסקת בתחום העיצוב מעל 5 שנים ושמחה לשתף אתכם בידע שלה

אולי גם יענין אותך...

איזה כיף, בואו נדבר!

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם :)

פרטי יצירת קשר
באיזה שירות אתם מתעניינים?